fb-pixel
Opcje przeglądania
Kategorie

Szafir

 Szafir  jest jednym z najpopularniejszych kamieni szlachetnych. Niektóre odmiany szafirów wykazują pleochroizm (zmiana barwy w zależności od padającego światła na minerał) lub luminescencje (emisja światła (fal świetlnych) która wywołana jest inną przyczyną niż rozgrzanie). Szafiry charakteryzują się też występowaniem asteryzmu (szafir gwiaździsty), czyli zjawiska optycznego które polega na pojawieniu się wąskich smug światła które układają się w kształt gwiazdy. Takie kamienie szlifuje się w kaboszony.

Najbardziej pożądana i najbardziej popularna barwa szafiru, to barwa niebieska. Od nieba, po oceany. Kolor niebieski dosłownie nas otacza. Szafir od dawna ceniony jest za swój intensywny i aksamitny kolor. Nic więc dziwnego, że piękny niebieski szafir od początku inspirował wyobraźnię człowieka Odcień może znacznie różnić się, zależnie 
od występowania, nasycenia pierwiastkiem żelaza lub tytanu. Jest to jedna z cech na podstawie której określa się wartość szafiru i jest to cecha najważniejsza.

Niebieski szafir jest najczęściej używany w produkcji biżuterii. Ostatnio bardzo popularne stały się szafiry w kolorze żółtym, różowym i pomarańczowym.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium