Szukasz prezentu pod choinkę z gwarancją dostawy przed świętami?
🎄 Sprawdź nasze propozycje biżuterii na prezent 🎄 Zamów z darmową dostawą już od 150 zł
Opcje przeglądania
Kategorie

Topaz

Topaz jest dość powszechnym kamieniem szlachetnym. Nie znaczy to że nie ma swojego uroku, wręcz przeciwnie. Jest bardzo ceniony w jubilerstwie. Topaz wnosi świeżości do współczesnych projektów biżuterii. Jego nazwa pochodzi od starogreckiego „topazios” co znaczy poszukiwać, a to dlatego, że od dawna, bo od czasu starożytnych był poszukiwanym i pożądanym kamieniem.
Jest minerałem z grupy krzemianów występującym w naturze.  Jest dość twardym minerałem i plasuje się na pozycji ósmej w skali Mohsa, podobnie jak beryl. 

 Topaz jest minerałem którego gama kolorów jest bardzo szeroka. Możemy spotkać kamienie niebieskie, błękitne, niebieskozielone, winno żółte, pomarańczowe, różowe, bezbarwne czy czerwone. W niektórych okazach można dostrzec efekt „kociego oka”.  Najbardziej wartościowym i pożądanym kolorem jest pomarańczowo żółty, tak zwany „Imperial Topaz”, oczywiście wartość kamienia zależy tak jak w każdym kolorowym kamieniu od nasycenia tejże barwy. Jak większość przeźroczystych kamieni topaz wykazuje pleochroizm, czyli zmianę tonu barwy w zależności od polaryzacji światła. Może posiadać inkluzje ciekłe i gazowe i to od tego też zależy cena kamienia.

Topaz to szczęśliwy kamień. Jest symbolem wielkiej siły i mocy, pomaga w pokonywaniu wszelkiego rodzaju trudności życiowych, wpływa na przenikliwość umysłu i pozwala wyzbyć się złych myśl. Pomaga w realizacji wytyczonych celów.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium