Szukasz prezentu pod choinkę z gwarancją dostawy przed świętami?
🎄 Sprawdź nasze propozycje biżuterii na prezent 🎄 Zamów z darmową dostawą już od 150 zł
Opcje przeglądania
Kategorie

Szmaragd

 Szmaragdy należą do najbardziej fascynujących klejnotów świata i najbardziej poszukiwanych kamieni kolekcjonerskich. Najstarsze kopalnie szmaragdów znajdowały się w pobliżu Morza Czerwonego i były znane jako „Kopalnie Kleopatry”, gdzie Faraonowie między 3000 a 1500 r p.n.e gromadzili klejnoty. Inkowie i Aztekowie z Ameryki Południowej oddawali cześć szmaragdowi i traktowali go jako święty kamień. W Indiach, których skarbce wypełniały szmaragdy, uznawali go jako klejnot który przynosił szczęście i zdrowie.

Tą piękną zieleń, szmaragdy zawdzięczają domieszką chromu i wanadu. Nie raz pewnie każdy usłyszał stwierdzenie „szmaragdowa zieleń”. Nie wzięło się to z niczego, zieleń szmaragdu jest najpiękniejsza. To dlatego właśnie barwa ma tak duże znaczenie przy wycenie. Odcień szmaragdów zaczyna się już od barwy jasnozielonej. Oczywiście takie kamienie są o wiele mniej warte niż te o ciemnozielonej barwie. Gdy barwa ma odpowiedni odcień, jest ułożona równomiernie na całym kamieniu, to takie okazy potrafią być droższe od diamentów.

Szmaragd należy do „wielkiej trójcy” kamieni kolorowych. Razem z szafirem i rubinem są najbardziej pożądanymi klejnotami na świecie

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium